Evden Eve Nakliyat Süreçleri

Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

istanbul evden eve nakliyat firmaları

Evden Eve Nakliyat Hizmetleri

Evden eve nakliyat işlemleri oldukça karmaşıktır ve planlı yapılmadığı takdirde hem firma hem de müşteri için sorun çıkarabilmektedir. Bu nedenle nakliyat firması ile anlaşmadan önce bu işi nasıl planladıklarını ve nasıl gerçekleştirdiklerini detaylı bir şekilde incelemek gerekmektedir.

Evden eve nakliyat hizmetleri, oldukça ciddi bir iştir. Eşyaların herhangi bir zarar görmemesi için mutlaka kaliteli bir firma ile anlaşmak gerekmektedir.

Peki evden eve nakliyat hizmetleri nasıl gerçekleştirilmektedir? Sürece neler dahildir?

Nakliyat Öncesi Ekspertiz ve Planlama İşlemleri

Evden eve nakliyat hizmetine başlamadan önce firmanın mutlaka ekspertiz ve planlama işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Alanında uzman bir ekspert eşyaların alınacağı ve bırakılacağı konumları inceler ve buna göre hangi taşımacılık yönteminin kullanılacağını belirtir. Bu işlem sırasında mutlaka planlama da gerçekleştirilir. Bu planlama sayesinde eşyalar diğer noktaya kolay, güvenilir ve hızlı bir biçimde taşınmaktadır.

Bunun yanı sıra ekspertiz işlemleri sırasında fiyatlandırma da yapılmaktadır. Taşınacak eşyalar ve konumlar iyice incelendikten ve plan belirlendikten sonra müşteriye bir fiyat teklifinde bulunulur. Ekspertiz ücretleri için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Taşınma günü ve Araçların Belirlenmesi

Ekspertiz hizmetlerinden sonra eğer anlaşma sağlanırsa, taşınma günü için bir araç belirlenmektedir. Eşyaların durumuna, ağırlığına ve konumlara göre uygun araç seçilir ve eşyalar bu araca alanında uzman işçiler sayesinde yüklenir. Eşyaların araca taşınması sırasında müşterinin de mutlaka orada bulunması ve işçileri yönlendirmesi gerektiği de tavsiye edilmektedir. Çalışmalar her ne kadar profesyonel adımlarla gerçekleştiriliyor olsa da müşterilerin içinin rahat etmesi için süreci takip etmesi gerekmektedir. Bu sayede hem herhangi bir şey unutulmamış olur, hem de müşteri huzur içinde taşınma işlemlerini gerçekleştirir.

Yükleme Öncesinde Paketleme ve Ambalajlama Hizmetleri

Eşyaların seçilen araçlara yüklenmesinden önce mutlaka uygun malzemelerle paketleme ve ambalajlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu hizmet eşyaların herhangi bir düşme, sürtünme ya da darbe durumunda zarar görmesini önlemektedir. Eşyalar da kendi aralarında değerli ve hassas olarak kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin beyaz eşyalar daha hassas olduğu için daha farklı malzemeler kullanılarak ambalajlanırken, halılar içinse daha farklı malzemeler kullanılmaktadır.

Paketleme ve ambalajlama işlemleri eşyaların başına herhangi bir kaza gelmemesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle bu hizmeti kaliteli bir şekilde sağlayan bir firmayla anlaşmak çok önemlidir.

Paketleme ve ambalajlama işlemleri ile beraber, bazı mobilyaların da demonte edilmesi gerekmektedir. Bu demonte hizmetleri için alanında eğitimli ve uzman marangozlar getirilmektedir. Nakliyat hizmetlerine dahil olan bu işlemler sayesinde hem eşyalar taşınırken fazla yer kaplamayacak hem de zarar görmeyecektir. Eşyalar ulaştırılması istenen konuma getirildikten sonra da tekrar marangozlar tarafından monte edilmektedir.

Eşyaların Araçlara Yüklenmesi

Evden eve nakliyat sürecinde eşyaların araçlara yüklenmesi de oldukça önemli bir aşamadır. Eğer asansörlü nakliyatı seçtiyseniz bu işlemler kaliteli bir asansör ile basit bir şekilde halledilmektedir. Fakat klasik nakliye yöntemlerinde bu işlemleri alanında uzman işçi kadrosu eşyaları merdivenlerden indirmek suretiyle gerçekleştirmektedir. Eşyalar araca taşınırken alınan odaların isimleriyle numaralandırılır ve diğer konuma geçildiği zaman neyi nereye bırakalım zorluğu da çıkmamış olur.

Eşyaların Yeni Adrese Teslim Edilmesi

Eşyalar araçla geçirdikleri yolculuktan sonra yeni adrese getirilmekte ve yine buraya işçiler tarafından taşınmaktadır. Numaralandırılmış tüm eşyalar hangi odaya aitse oraya bırakılmaktadır. Bu süreçte müşteri de işçilere yardım ederek, eşyaların hangi odaya ait olduğunu bildirmektedir. Eşyalar taşındıktan sonra montaj edilmesi gerekenler marangozlar tarafından monte edilerek yerlerine yerleştirilir.

Sigortalı Taşımacılık

Evden eve nakliyat firmaları ile anlaşmadan önce mutlaka o firmanın bu süreçlere uyup uyulmadığına ve sigorta işlemlerini yapıp yapmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Sigortalı taşımacılık ile eşyalarınız herhangi bir kazaya ya da soruna karşı güvence altına alınmış olur. Sigortalı taşımacılık için de bir ekspertiz gelerek eşyalara fiyat biçer ve anlaşma bu şekilde imzalanır.

Simbo Nakliyat bahsettiğimiz tüm bu aşamalara uymakta ve işini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. Eğer sizler de taşınmak istiyorsanız, eşyalarınızı sigortalayarak güvence altına alan Simbo Nakliyat’ı seçmelisiniz.

Ara
× Whatsapp Destek