Evden Eve Taşımacılık

Evden Eve TaşımacılıkSimbo Nakliyat Ana Sayfa

İnsanların bir bölgeden başka bir bölgeye taşınmaları durumunda beraberinde sahibi olduğu eşyaları da götürmeleri gerekir. Bu eşyaların taşınmasında hizmet veren işleme nakliye hizmeti ya da evden eve taşımacılık hizmeti adı verilir.

Eşyaların fazla yer kapladığı için yer açmanız açısından depolanması gerekebilir ya da taşınma durumunda sahibi olduğunuz eşyaların bir bölgeden başka bir bölgeye taşınması gereken durumlarda evden eve taşımacılık hizmeti almanız gerekebilir. Firmamız evden eve taşımacılık hizmetinde sizlere en güvenli ve garantili şekilde hizmet vermektedir.

Evden eve taşımacılık denildiğinde ilk düşünülen, günümüz teknolojisinin sağladığı birçok yararla beraber eşyaların son derece güvenli ve sağlam bir şekilde herhangi bir evden başka bir eve taşınması işlemidir. Hatta evden eve taşımacılık denildiğinde aklınıza gelen sadece ev taşınması olmasın. Aynı zamanda inşaat şirketleri de yüksek katlarda çalışma faaliyetlerinde bu işlemleri kullanmaktadır.

Evden eve taşımacılık fiyatımız

Evden eve taşımacılık hizmetini fiyat bakımından göz önünde bulunduracak olursak yurtiçinde bir şehirden başka bir şehre gerçekleşecek olan hizmetlerin maliyetinin yüzde elli birini yakıt harcamaları oluşturur. Şehir içindeki nakliye hizmetlerinde ise bu oran yüzde on bire kadar düşer. İşçilik için belirlenen fiyat oranı ise şehirlerarası hizmetlerde yüzde otuz sekiz iken, şehirlerarası taşımacılık hizmetinde işçilik maliyet oranı yüzde elli altı olarak belirlenebilir. Paketleme hizmetleri ise taşımacılık ve işçilik faaliyetleri arasında en az maliyeti olan gider kalemi olmasına rağmen şehir içinde daha yüksek olmasının nedeni şehir içi fiyatlar daha az olduğu zaman yüzde değerinin daha yüksek oluşmasıdır.

Evden eve taşımacılık sektöründe bu işi yapan birçok firma bulunur. Bu sebepten dolayı firma tercihinde bulunurken çok detaylı bir araştırma yapılmasının ardından güvenilir ve iyi bir nakliye firması tercih edilmelidir. Firmamız sizlere evden eve taşımacılık konusunda en güvenilir ve en sağlıklı hizmeti sunmanın garantisini vermektedir.

Evden Eve Sigortalı NakliyatSigortali Evden Eve Nakliyat

Nakliye sigortası, karayolu vasıtasıyla, deniz, hava veya demiryolu vasıtasıyla gerçekleştirilecek nakliye hizmetlerinde, eşyaların taşınması durumunda oluşabilecek tehlike ve hasarlardan korunmaya karşı bir teminattır. Hasara dair masrafları poliçede belirtilen limitler içinde sigorta şirketi vasıtasıyla ödenmektedir. Nakliyat sigortası aynı zamanda doğal afet gibi olaylarda meydana gelen hasarlara karşı da sizlere teminat sağlamaktadır. Nakliye sigortası türleri şu şekildedir:

 • Emtia Nakliyat Sigortası: Taşınma esnasında oluşabilecek olan kaza ve kaybolma durumlarına dair güvence sağlar.
 • Navlun Sigortası: Ürün taşınırken taşıma şirketinin bir hatası bulunduğunda bu sigorta türü devreye girer.
 • Kıymet Nakliyatı Sigortası: Mücevher, para gibi değerli eşyaların nakliyesi sırasında kullanılan bir sigorta çeşididir.
 • Tekne ve Yat Sigortası: Kişinin özel amacı dâhilinde kullandığı tekne ve yat gibi eşyaların taşınması sırasında kullanılan bir nakliye sigortası türüdür.

Evden eve Asansörlü NakliyatIstanbul Asansörlü Nakliyat

Yüksek katlı binalarda, eşya taşıma sürecini daha da hızlandırmak ve zamandan tasarruf etmek amacıyla kullanılan bir evden eve taşımacılık hizmetidir. Asansörlü nakliyat sayesinde eşya taşıması yapılacak olan binanın herhangi bir bölgesinden taşıma yapılacak olan katta açılacak olan balkon, pencere gibi bir alandan eşya taşıması yapılabilir. Ancak asansörlü nakliyat hizmeti bütün binalar için uygun olamayabilir.

Çevresinde çok fazla ağaçlık ve yeşil alan ya da farklı faaliyetlerde bulunabilecek alanlar olan binalarda asansörlü nakliye hizmeti gerçekleştirilemez. Ayrıca asansörlü nakliye hizmeti gerçekleştirilecek olan katta büyük bir balkon ya da pencere bulunması gerekir. Asansörlü nakliye hizmetinde düzenli olarak bakımı yapılmış olan taşıma araçları ve asansörler ile sertifikalı ve eğitimli kişiler ile çalıştıktan sonra son derece güvenli bir hizmet sağlanması mümkün olacaktır. Firma olarak sizlere bu hizmeti sunmadan önce taşınma sırasında kullanılacak olan bütün araçlarımızın bakımını düzenli bir şekilde yapmış bulunuyoruz.

Evde Eve TaşımacılıkIstanbul Evden Eve Nakliyat

Bir konumdan başka bir konuma geçmek için insanların eşyaları ile birlikte taşınması işlemine evden eve taşımacılık adı verilir. Ev eşyaları bazen depolanmaya ihtiyaç duyulabilir. Mesleğinizden dolayı şehir değiştirmek zorunda kalabilirsiniz kısa vadede yeni ev bulana kadar eşyalarınızın depolanmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Şehirlerarası taşıma işlemleri daha meşakatli ve yorucu olabilir. Taşıma işleminin daha çok itina ve düzen içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Taşımacılık  Sürecinin İncelikleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile  gelişen hizmet sektörü taşımacılık işleminin kendini geliştirmesini sağlamıştır. Firmalar özenle seçilmiş personel ve araçları kurdukları yeni sistem ile evden eve taşımacılık hizmetini ileriye doğru taşımışlardır.  Nakliye öncesi taşınacak ev eşyaları için bir keşif ekibi gönderilir.  Şehir içi taşımalar daha kolay olmaktadır. Şehirlerarası taşımacılık işlemlerinde daha büyük araçlar kullanılır. Taşıma öncesi ve sonrası kurulum ve montaj işi gerçekleştirilir.

Taşımacılığın detayları firmalar tarafından özenle belirlenmektedir.

 • İlk olarak taşınacak eşyaların gideceği yeni yer belirlenir.
 • Buna ön analiz adı verilir basit anlamda iş planlamasıdır.
 • Mesafe yol trafik hepsi hesap edilmelidir.
 • Evin eşya kapasitede gideceği mesafe tüm bunlar fiyat belirlenmesin de kriter olacaktır.
 • Eşyalar derecelerine göre ayrılırlar.
 • Büyük eşyalar dışları sarılır. Kırılması ve çizilmesi önlenmiş olur.
 • Küçük kırılacak eşyalar özenle paketlenir. Koli yapılır.
 • Bunun dışında giysiler özenle askıları ile özel dolaplara yüklenir.
 • Taşınacak eşyaların zarar ve ziyan riskine karşı sigortalanması gerekir.

İşini düzgün yapan firmalar her şeyi önceden düşünmelidir. Taşıma esnasında eşyaların sigortalama sürecinden bahsedelim.

Eşya Sigortası  Nasıl Yapılır?Sirinevler Evden Eve Nakliyat

Evinizi taşımak istiyorsunuz hemen bir nakliye firması araştırmaya başladınız. Güvenmek ve sorunsuz olmasını istiyorsunuz bu sizin en temel hakkınızdır. Firma evden eve nakliye işi yapıyorsa ve ticaret sicilinde kuruluş amacı hizmet şekli bu şekilde olduğu ticari olarak belirtilmişse uyulması gereken bazı kurallar karşımıza çıkıyor. Nakliye sigortası yapmak durumundadır. Eşyaların güvenle taşınacağı sözü sadece konuşma söylemler ile olmamalı alıcı ve satıcı ilişkisi olduğu kabul edilerek bir sözleşme yapılmalıdır.

Bu sözleşmede eşyaların özenle taşınacağı kaç personel ile gelineceği uygun bir araç tahsil edeceği belirtilmelidir. Taşınacak eşyaların sıra ile düzenli bir şekilde taşınması gerekir. Sigorta işlemi yapılmalıdır. Herhangi bir kaza ve eşyalara zarar geldiğinde sigorta hasarı karşılar kimse zarar görmez.

Taşınacak aracın tüm bakım ve kontrolleri tam olmalıdır. Taşımacılığa uygun bir araç ayarlanmalıdır. Ucuz hizmet vereceğiz diye kaliteden taviz vererek uygunsuz şartlarda taşımacılık hizmeti verilemez. Aracın üzerinde firma logosu ve ismi olmalıdır. Tentesine giydirme yapılmalıdır. Taşıma yapılırken firma kendi reklamında yapmış olur.

Eşyayı taşıyan personel sigortalı firmanın kendi personeli olması gerekmektedir. İş güvenliği eğitimini almalıdır.  Düzgün firma isminin olduğu tek tip düzenli iş kıyafeti giymelidirler. Taşıyacağınız eşyalar yüksek katlı bir binadan inecekse asansörlü taşıma hizmetini çalışmaya dâhil edilmesi ve müşteriye sunulması tercih edilir.

Asansör yüksek katlara ve balkona ulaşarak eşyaların kısa zaman da araca taşınmasını sağlamaktadır. Böylece zamandan kazanmış olacaksınız.  Firma aynı zamanda kurulum ve montaj işinde becerikli seri elemanlarını çalıştırmalıdır. Tüm bunlar bir ekip işidir. Yapacağınız iş hizmet ne olursa olsun bir vizyon belirlemeniz gerekecektir.

Evden eve taşımacılık bir sektördür.  Bu sektörün her geçen zaman gelişeceğini ve daha iyisinin olacağını biliyoruz. Sektörde diğer önemli bir konu müşterinize tüm detayları belirtiniz. Koşullarınız ücretinizi ve maliyetlerinizi anlatmanız gerecektir.

Sunduğunuz hizmet anlattıklarınızla uyumlu olmalıdır. Sıkıntılı bir hizmet müşteriyi mağdur eder ve sizi kötü etkiler. Sonraki hizmetleriniz için kötü bir reklam kalitenizi düşürür. Ticaret  yaparken herkes memnuniyet ve kazanmayı arzu eder.

Ara
× Whatsapp Destek